امروز عافیت طلبان دم از سازش و مذاکره با آمریکا می‌زنند/ شعار «مرگ بر آمریکا» ریشه در تجربیات تاریخی ملت ایران دارد
شناسهٔ خبر: MTczNDk

پنجشنبه - ۱۳ / آبان / ۱۳۹۵

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران:

امروز عافیت طلبان دم از سازش و مذاکره با آمریکا می‌زنند/ شعار «مرگ بر آمریکا» ریشه در تجربیات تاریخی ملت ایران دارد

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران با اشاره به تلاش برخی برای مذاکره با آمریکا گفت: امروز کسانی دم از سازش می زنند که عافیت طلب شده و از ادامه راه خسته شدند.

 

محمد اسدی در گفت‌وگو با نگاه آزاد،در پاسخ به این پرسش که چرا می گوییم مرگ بر آمریکا گفت: ملت ایران، به عنوان سرمدار مبارزه با استکبار جهانی، مطمئنا شعارهای «مرده باد» نسبت به مستکبران و ظالمان جهانی را، از روی لق لقه زبان مطرح نمی‌کند و امثال این مواضع ملت ایران، بر پایه اصولی استوار است.

 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران افزود: شعار «مرگ بر امریکا» و برائت جستن از مصداق اتم استکبار در عالم، نتنها حاکی از احساسات مردم نیست، بلکه آنها هنگامی که تحربیات تاریخی خود را مرور می‌کنند، وقتی در اصول و مبانی قرآنی خود دقیق می‌شوند و زمانی که اوضاع منطقه و جهان را تحلیل می‌کنند، بدین معنا می‌رسند که یک ظالم و خودکامه‌ای، درحالی که ناحق است و بزرگی و کرامتی ندارد، خود را شایسته آقایی و کدخدایی می‌بیند و این مطلب را هم با زر و زور، می‌خواهد در جهان جا بیاندازد، که این خود معنای مستکبر است، آن وقت ملت ایران، با تکیه بر این براهین، استکبار ستیزی خود را با فریاد مرگ بر امریکا، به جهانیان نشان می‌دهد.

 

وی ادامه داد: یکی از آن وجوه تسمیه ای که می توان برای انتخاب این نام، به آن اشاره کرد، این مطلب است که انقلاب اول، در ذهن‌های مردم بدین صورت شکل گرفت که ملت ایران، به یک تحلیل و شناخت درستی از مستکبر درونی که بر مسند پادشاهی و حکومت تکیه زده رسیدند. مستکبری که صاحب حق برای تصدی حکومت بر مردم ایران نبود و با خونریزی و استبداد سعی در حفظ این موقعیت خود داشت. 

 

اسدی تصریح کرد: لذا مردم، در انقلاب اول، شعارهای مرگ بر شاه سر می‌دادند. بر همین اساس، در اتفاق مبارک تسخیر لانه جاسوسی، انقلاب دوم و مهم تری شکل گرفت. بدین معنا که تجربه گران‌بهایی بر تجربیات ملت ایران افزوده شد، که نشان می‌داد امریکا دشمن واقعی این مردم است و مهر تاییدی بود بر همه بد عهدی‌ها و خیانت‌هایی که سابقا بر مردم مسلمان ایران روا داشتند.

 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران خاطرنشان کرد: ایرانیان یک مستکبر بزرگتری را شناختند که اوهم سعی بر مستضعف شمردن صاحبان بزرگی و کرامت و ولایت دارد و از هیج خباثتی برای حفظ جایگاه ظالمانه خود دریغ نمی‌کند و اوست که سرچشمه بسیاری از مفاسد و ناامنی‌ها و کشتارهای عالم است و مستکبران دیگر، در سایه و حمایت این شیطان بزرگ هستند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بزک کنندگان آمریکا گفت: این گروه از افراد سعی دارند دستهای پلید، خبیث و چدنی امریکا را، با دستکشی مخملی نشان دهند و آرایشی غلیظ بر آن چهره کریه بنشانند.

 

اسدی با اشاره به اهداف این جریان خاطرنشان کرد: شاید یکی از عواملی که بتوان به آن اشاره کرد، دید عافیت طلبانه این افراد است. مقابله و مقاتله با استکبار جهانی و مصداق اتم آن، امریکا، مشتمل بر هزینه هایی است که باید پرداخت شود.

 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران در ادامه با اشاره به اینکه پس از سه سال مذاکره بسیاری امروز به این نتیجه رسیده اند که امریکا قابل اعتماد نیست، گفت: قاعدتا، گذشته می تواند در ترسیم نقشه راه آینده، تاثیری بسزا داشته باشد. همان طور که عرض کردم، ملت ایران، انبوهی از تجربیات تاریخی را در ذهن خود دارد که دلالت دارد بر اینکه امریکا به هیج وجه قابل اعتماد نیست.

 

وی ادامه داد: حتی اگر نخواهیم به گذشته دور خود نگاهی بیاندازیم، با تحلیل و بررسی تحولات منطقه غرب آسیا، ظلم و ستمگری های امریکا و قابل اعتماد نبودن آن، کاملا آشکار و مبرهن است. در تحولات سوریه، بعنوان حامی اصلی تروریسم، در بسیاری از موارد ناقض آتش بس ها و شروع کننده حملات ناجوانمردانه بوده اند، در کشتار مردم مظلوم یمن، اینکه حکام ظالم سعودی، دست نشانده آمریکا هستند، مشهود ماست و همچنین در تحولات عراق و حمایت از تروریسم و داعش.

 

اسدی با بیان اینکه امریکا دشمن شماره یک ماست، گفت: مسئله مهم تر، دشمنی آشکار امریکا با ملت ایران است که در چند سال اخیر فعالیت این دولت، حتی با وجود مذاکرات و تلطیف روابط و...، تشدید تحریم ها را شاهد بوده ایم و لذا دشمنی این مستکبر با مردم کاملا واقعی و حقیقی است. 

 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران عنوان کرد: در اتفاق برجام هم، با وجود اینکه طرف ایرانی به تعهدات خود عمل کرده است، اما طرف های غربی، علی الخصوص امریکا، به کارشکنی های خود ادامه می دهند و چه در ظاهر و جه در پس زمینه، به دشمنی که روال و رویه ثابت آنهاست، ادامه می دهند.

 

وی در پایان تصریح کرد: لذا با وجود این همه تجربه داخلی و خارجی، به نظر وقت آن رسیده که با نگاه واقع گرایانه که مورد تاکید دولت است، بر بدعهد بودن امریکا و بد بینی نسبت به آن، صحه بگذارند. هرچند که اخیرا ریاست محترم دولت، به این مسئله اذعان کردند، اما ظاهرا هنوز به برجام امیدواری و خوش بینی وجود دارد، که اگر از اثر، پی به موثر ببریم،  این خوشبینی و امیدواری هم، جای تامل و دقت بیشتری دارد.

 

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top
کیمیا سامانه