آمریکا مظهر اتم استکبار است/ خوشبینی دولت یازدهم به آمریکا برای زنده نگه داشتن افسانه برجام است
شناسهٔ خبر: MTczNDU

چهارشنبه - ۱۲ / آبان / ۱۳۹۵

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه مازندران:

آمریکا مظهر اتم استکبار است/ خوشبینی دولت یازدهم به آمریکا برای زنده نگه داشتن افسانه برجام است

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه مازندران گفت: خوشبینی‌ای که دولت نسبت به امریکا بروز می‌دهد، در واقع در راستای القای این افسانه است که برجام هنوز زنده است و می توان به گشایشش امید داشت و این نیز تلاشی است در راستای حفظ حیات سیاسی دولت آقای روحانی.

 

علی احسانیان در گفت و گو با نگاه آزاد، در پاسخ به این پرسش که چرا ما مرگ بر آمریکا می گوییم، گفت: مرگ بر آمریکای ما به این دلیل است که این کشور مظهر اتم «استکبار» و منشا عمده «فلاکت‌های جهانی» است و این امر امروز بر کسی پوشیده نیست.


دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه مازندران افزود: فارغ از اینکه ما بیش از صد سند جنایت امریکا که فقط نسبت به ملت ایران روا شده را داریم، و فارغ از تمام جنایات حقوق بشری امرکا نسبت به رنگین پوستان در عالم و فارغ از جنایاتی که در کشور های خاور میانه مرتکب شده و می شود، اخیرا نامزدهای ریاست جمهوری امریکا خودشان یکدیگر را رسوا ساخته و اثبات کردند که ایجاد داعش و تروریسم سازمان یافته کار خودشان بوده و عملکردشان به وضوح نشان می‌دهد که استمرار حیات تروریسم نیز به حمایت‌های مالی و تسلیحاتی آنها وابسته است، از این رو واقعاً چطور می توانیم انسان باشیم و مرگ بر امریکا نگوییم!؟


وی در ادامه با اشاره به دلایل انقلاب دوم نامیده شدن تسخیر لانه جاسوسی، تصریح کرد: به نظر می‌رسد، به این خاطر بود که حفظ یک نظام از ایجاد آن سخت تر است. سفارت امریکا در ایران به گواه اسناد موجود در مرکز اسناد، به معنای واقعی کلمه «لانه جاسوسی» بوده است و امکانات شنود و سایر ابزار های جاسوسی را نیز داشته اند.


احسانیان ادامه داد: اسناد نیز نشان می‌دهد که آن مرکز، بر خلاف ژست دروغین امروز رسانه‌های وابسته به امریکا که خود را حامی مردم ایران معرفی می‌کنند، به مدیریت سازمان یافته تحرکات امنیتی، سیاسی و فرهنگی علیه انقلاب و خواست مردم می‌پرداخت و طبیعتا این هوشمندی حضرت امام بود که با تایید رفتار دانشجویان در تسخیر سفارت امریکا، چشم فتنه را کور و دوام انقلاب مستضعفین در برابر مستکبرین عالم را تضمین کردند.


دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه مازندران در بخش دیگری زاز سخنانش با اشاره به کسانی که امروز آمریکا را بزک می‌کنند، گفت: در این رابطه دو نوع افراد وجود دارند، کسانی که ناآگاه هستند و کسانی که نفوذی اند. آنهایی که ناآگاه هستند، باید مطالعات تاریخی و سیاسی خود را بالا ببرند تا بتوانند با چیدن فجایعی که امریکا مرتکب شده است، به مثابه قطعات یک پازل، چهره کریه امریکا را ببینند. برخی نیز طبیعتا نفوذی هستند و از دشمنی چون امریکا اصلا بعید نیست، به نفوذ فرهنگی به عنوان عاملی برای تغییر در دستگاه محاسباتی ملت ها نگاه کند.


وی ادامه داد: البته مدل سومی هم وجود دارد که همان کاسبان برجام هستند. این افراد منتظرند تا با کم شدن تحریم ها، بتوانند با واردات شیر مرغ تا جان آدمی زاد سودی به جیب بزنند و واردات بی رویه انواع کالا ها - حتی مصرفی- در چند ماه اخیر و ضربه بی سابقه به تولیدکنندگان داخلی نیز گواهی بر این مدعاست.


احسانیان در بخش پایانی سخنانش با انتقاد از رویکرد سیاسی دولت یازدهم، خصوصا در نگاه حوشبینانه به غرب علیرغم همه بدعهدی‌های آنها، خاطرنشان کرد: دولت اما داستانش تا حدودی متفاوت است. این دولت از ابتدا برنامه ای برای تقویت تولید داخل نداشته و همه تخم‌ مرغ‌هایش را در سبد تعامل با غرب و حذف تحریم‌ها گذاشته است.


دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه مازندران تصریح کرد: اکنون اما خود می‌داند که از برجام گشایشی حاصل نشده است. این اعتراف خودِ دولتی‌هاست که بارها گفته‌اند ما به تعهداتمان عمل کرده‌ایم، اما غربی‌ها عمل نکرده‌اند. خب طبیعتا اگر امروز دولت اعلام کند که پروژه برجام شکست خورده است و امریکا کشوری نیست که به تعهداتش پایدار باشد، طبیعتا عمر دولت با این اعتراف تمام خواهد شد. چون پرونده تنها پروژه محوری‌اش بسته خواهد شد. پرونده‌ای که حتی آب خوردن ملت را هم وابسته به آن می دانست. آنوقت است که باید کم کم آماده ترک پاستور شود!


وی تاکید کرد: اما طبیعتا هر دولتی می‌خواهد، استمرار داشته باشد. به همین خاطر اگر انتخابات 96 را هم در تحلیلمان لحاظ کنیم، خواهیم دید که اگر دولت بخواهد حضورش در انتخابات 96 توجیه عقلانی داشته باشد و احتمال رای آوری خود را بالا ببرد، باید اینطور به جامعه القا کند که برجام هنوز ادامه دارد و یک روز خوب که اثرات برجام را مردم ملموس ببینند، خواهد آمد!


احسانیان در پایان گفت: خوشبینی‌ای که دولت نسبت به امریکا بروز می‌دهد، در واقع در راستای القای این افسانه است که برجام هنوز زنده است و می توان به گشایشش امید داشت و این نیز تلاشی است در راستای حفظ حیات سیاسی دولت آقای روحانی.

 

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top
کیمیا سامانه